Strefa AsystentaStrefa SenioraStrefa Klienta

Odpowiedzialny biznes

/media/i6.png

Dbałość o środowisko – w pracach domowych typu pranie, sprzątanie, mycie naczyń stosujemy Technologię Przyjazną Środowisku (stosowanie ekologicznych środków czystości czyli dbanie o środowisko naturalne). W swojej pracy oraz przy wyborze stosowanych środków i technologii działamy zgodnie z założeniami koncepcji Cradle to Cradle,

Zasada Cradle to Cradle®, w dużej mierze opracowana przez niemieckiego profesora, M. Baumgarta, opiera się na przekonaniu, iż ochrona środowiska może być skuteczna jedynie w przypadku, gdy produkty są opracowywane w odniesieniu do całego cyklu życia. Dlatego też Cradle to Cradle® nie wytwarza odpadów i odpowiada na pilne wyzwania naszych czasów. Koncepcja Cradle to Cradle® jest postrzegana jako strategia zmian na drodze do nowego systemu gospodarczego, w którym produkty są projektowane w taki sposób, aby nie musiały być regulowane. Koncepcja Cradle to Cradle rozróżnia dwa cykle:
– Cykl biologiczny
– Cykl techniczny
W cyklu biologicznym materiały organiczne po użyciu zostają całkowicie rozłożone. Ich produkty rozkładu są używane jako biologiczne substancje odżywcze. Typowe materiały w cyklu biologicznym to włókna, żywność oraz produkty kosmetyczne, które są kompostowalne. Produkty Cradle to cradle z cyklu biologicznego to ubrania (np. koszulki od firmy Trigema, oferującej w 100% kompostowalne koszulki). W cyklu technicznym nietoksyczne, nieszkodliwe materiały syntetyczne są stosowane w cyklu ciągłym bez utraty jakości. Mogą być stosowane wielokrotnie zamiast być poddane „downcyklingowi” na mniejsze produkty, aby wreszcie stać się odpadami. Bardzo trafnym przykładem jest krzesło biurowe THINK stworzone przez amerykańską firmę Steelcase.

Wolontariat pracowniczy - Nasze DOMOWE ANIOŁY zaangażowane są w pomoc indywidualną. Są wśród naszych klietnów i tacy, których potrzeby pomocy są większe niż możliwości finansowe. W miarę naszych możliwości staramy sie takim osobom zapewnić pomoc w ramach wolontariatu tak, żeby ich najważniejsze potrzeby życiowe były zaspokojone przynajmniej w stopniu zapewniającym im bezpieczeństwo.

Dodatkowo organizowany jest obecnie wolontariat w Centrum Alzheimera w Warszawie, gdzie będą pracować ochotnicy zarówno z DOMOWYCH ANIOŁÓW jak i z firmy sprzątającej JK PUCUŚ.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij