Strefa AsystentaStrefa SenioraStrefa Klienta

Strefa Asystenta

/media/i10.png

Praca Asystenta Seniora, opiekuna osoby starszej lub niesamodzielnej jest jednym z najbardziej wymagających i trudnych zawodów. Wysoka odporność na stres, odpowiedzialność, empatia, wiedza, umiejętności i doświadczenie – to początek długiej listy wymagań, które taki pracownik musi spełniać. Osoby zajmujące się pomocą i opieką wiedzą, że jest to bardziej misja niż zawód i jak wiele z siebie trzeba dać.

W tym miejscu znaleźć można przydatne informacje, artykuły oraz sposoby rozwiązywania niektórych problemów spotykanych w pracy opiekuna. Mamy nadzieję, że te informacje będą pomocne. Proszę również pamiętać, że będziemy te mateiały stale uzupełniać. Jeżeli macie jakieś sugestie, komentarze lub  jakieś tematy, które Waszym zdaniem powinny być uwzględnione wyślijcie proszę informację na adres: poczta@domoweanioly.pl

Życzymy przyjemnej i owocnej lektury
DOMOWE ANIOŁY

OPIEKA NAD CHORYM
Podjęcie opieki nad osobą chorą oznacza zaakceptowanie chorego takim jakim jest i zaakceptowanie tego, że on już się nie zmieni. Choroba wymaga od opiekuna zarówno psychicznej, jak i fizycznej siły. Osoby chore wymagają nie tylko leków, ale głownie wsparcia, zrozumienia, poczucia bezpieczeństwa i miłości.

Dlatego nasz zespół tworzą najlepsi

czytaj więcej
Test - czy jesteś pozytywnym opiekunem?

Pozytywny opiekun posiada wiele cech godnych podziwu. Oto kilka z częściej spotykanych. Znajdź te, które według Ciebie najlepiej opisują Twoje myśli, uczucia i sposób działania.

czytaj więcej
Poczucie humoru

Opiekun z poczuciem humoru widzi zabawne strony życia w doświadczeniach dnia codziennego. Ci, którzy odkryli siłę poczucia humoru odkryli, że pełni ono wiele różnych funkcji.

czytaj więcej
Zaopiekuj się opiekunem.

Opiekunowie wywodzący się spośród członków rodziny pełnią istotną, ale często niedocenianą rolę w opiece nad bliskim przewlekle chorym, niepełnosprawnym lub starszym. Swoich zadań podejmują się chętnie kierowani miłością i oddaniem dla najbliższych i często opieka ta jest dla nich źródłem satysfakcji.
Jednak w miarę upływu czasu obciążenia, szczególnie emocjonalne, zbierają swoje żniwo i mogą negatywnie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne opiekuna. Troska o podopiecznego przesłania często opiekunowi jego własne potrzeby: prawidłowego odżywiania się, wystarczającego odpoczynku, zajęcia się własnymi problemami.

czytaj więcej
POMOCNICZEK DO ROZMÓW Z SENIOREM

Bariera komunikacyjna między pokoleniami istniała zawsze. Jest ona tak naturalna jak ludzkie narodziny, dojrzewanie, dorosłość, starzenie się i odchodzenie. Jednak dla opiekuna Seniora jest podstawową przeszkodą, która może stać się barierą nie do pokonania.

czytaj więcej
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij