Strefa AsystentaStrefa SenioraStrefa Klienta

PRZEWODNIK „JAK ZORGANIZOWAĆ OPIEKĘ NAD SENIOREM W TRZECH KROKACH” – CZĘŚĆ I

Czas płynie nieubłaganie dla wszystkich jednakowo. Coraz częściej my sami albo ktoś z naszych najbliższych potrzebuje pomocy w zwyczajnych sprawach dnia codziennego: zakupach, gotowaniu, sprzątaniu, dojeździe do lekarza... i wielu innych. Pomoc zajmuje coraz więcej czasu i obejmuje coraz większą część życia codziennego.
W celu ułatwienia zorganizowania pomocy i opieki dla Seniora przygotowaliśmy ten krótki przewodnik. Ze względu na długość opracowania podzieliliśmy ją na trzy części. Dzisiaj prezentujemy:
KROK 1: OKREŚL, KIEDY NAJBLIŻSI POTRZEBUJĄ POMOCY.
Często trudno jest określić, kiedy wiek zaczyna dotykać nas lub naszych najbliższych. Nie ignorujmy znaków ostrzegawczych, ponieważ drobiazgi nakładają się na siebie i nagle, jakby znikąd, pojawia się ogromny problem, z którym trudno sobie poradzić. Sygnałem, że powinno się szukać pomocy może być pojawienie się zmian takich, jak:
• Brak zainteresowania światem zewnętrznym, wycofanie z kontaktów społecznych.
• Niezwykłe zachowania: zwiększone pobudzenie, głośna mowa lub zaprzestanie wogóle rozmów.
• Zaniedabywanie higieny lub odżywiania
• Oznaki zapominania takie jak nieotwarta poczta, brudne lub przypalone garnki, niepoprane ubrania.
• Pomyłki w finansach – niepopłacone rachunki lub robienie niespotykanie dużych zakupów.
Aby pomóc Wam lepiej zrozumieć i określić, jaki rodzaj pomocy jest Wam lub Waszym najbliższym niezbędny przygotowaliśmy listy kontrolne z oceną potrzeb (w załącznikach jako pliki PDF)

Pobierz PDF Wróć do listy
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij